Vizualizačné a rendrovacie softvéry


Ktorý je pre Vás ten najvhodnejší?


Aktuálne na trhu nájdete viac možností výberu, v závislosti od výkonnosti a využitia vizualizačného alebo rendrovacieho softvéru.

My sme predestilovali podstatné informácie o tých, ktoré ponúkame a dúfame, že Vám pomôžu zorientovať sa.

Chcete si teda zaobstarať vizualizačný alebo rendrovací softvér. Samozrejme taký, ktorý Vám bude najlepšie vyhovovať a pomôže Vášmu biznisu.

Medzi našimi zákazníkmi máme takých, ktorým postačuje jeden softvér, ALE nie je neobvyklé, ak dizajnér pracuje aj s viacerými vizualizačnými softvérmi naraz.


Predtým ako si zakúpite vizualizačný alebo rendrovací softvér je dobré ujasniť si:


1. Rozdiel pojmov medzi vizualizačným a rendrovacím softvérom

Rendrovací softvér je zameraný na vysoký výkon, rýchlosť a kvalitu rendrovania tak, aby ste dosiahli profesionálne, fotorealistické výsledky za čo najkratší čas.

Vizualizačný softvér má širšie využitie, je viac dynamický s nižším rendrovacím výkonom. Vytvoríte ním videá, prezentácie, prípadne 360° panorámy a virtuálnu realitu.


2. V akom zdrojovom softvéri pracujete alebo v budúcnosti budete . . .

Ak pracujete vo viacerých sw naraz / napr . Revit, ArchiCAd, SketchUp / môžete sa obzrieť po samostatnom tzv. univerzálnom softvéri. Takým je napr. Twinmotion - načíta dáta z viacerých zdrojov do svojho pracovného prostredia.

Ak pracujete len v jednom sw napr. SketchUp, stojí za zváženie, špecializovaný plugin priamo do programu – takým je aj V-RAY. Výhodou je, že pracujete priamo v programe SketchUp a nezdržiavate sa exportmi a importmi. V-RAY pre SketchUp alebo V-RAY pre Revit tvorí profesionálne ,,kombo,, ktoré posunie Vaše vizualizácie na top úroveň. S prehľadom zvládne projekty veľkého rozsahu napr. rendre miest, rozľahlé územia ...


3. Aké výstupy očakávate

Foto realistické obrázky, videá, prezentácie, real time, virtuálnu realitu ?

Ak požadujete foto realistické scény najvyššej kvality potom siahnite po výkonnom rendrovacom softvéri akým je V-RAY, ten je z časového hľadiska najrýchlejší alebo Corona Renderer.

Chcete na stretnutí pred zákazníkom prezentovať a upravovať návrhy? Ideálnym riešením je Enscape. Alebo mu nasaďte 3D okuliare a preneste ho pomocou virtuálnej reality do vlastného projektu. Ak ste záhradný architekt prípadne pripravujete plány pre rozvoj mesta je pre Vás ideálny Twinmotion.


4. Aký máte rozpočet

Mohli by sme skonštatovať, že z pohľadu: pomer-cena-výkon je víťazom Twinmotion. Je univerzálny, cenovo výhodný a navyše získate trvalú licenciu. Ale... špecializované pluginy do sw budú predsa len spĺňať Vaše požiadavky viac. Sú plne kompatibilné so zdrojovým softvérom a šetria Vám čas tým, že nemusíte exportovať a importovať dáta


Poďme sa na rendrovacie softvéry, ktoré ponúkame pozrieť:


v-ray

Označenie ,,King of rendering software,, hovorí za všetko. V-RAY je jeden z najvýkonnejších, ak nie najvýkonnejší rendrovací softvér na trhu.

Obsahuje obrovskú banku nástrojov, funkcií, modelov textúr .....

V-RAY je nadstavba pre Revit, SketchUp, 3ds Max, Maya, Rhino, CINEMA 4D, Unreal, Modo, Nuke, Houdini, Katana, Render Node, AppADK a Blender

V-RAY má najväčšiu komunitu aktívnych e-prispievateľov na svete, preto ak potrebujete vyriešiť problém, je takmer isté že na fóre Vám pomôžu.

Napriek všetkým superlatívom má V-RAY užívateľsky veľmi sympatickú cenu.
v-ray
v-ray
v-ray

v-ray
v-ray
v-ray
Corona

Corona Renderer je novší rendrovací softvér z dielne českých vývojárov.

Tento vysoko výkonný, foto-realistický rendrovací sw, stavaný pre platformy 3ds Max a Cinema 4D je určený pre ozajstných ,,fajnšmetkrov,,. Poskytne Vám úplnú slobodu pri práci so zložitými 3D modelmi bez obáv o kompatibilitu.

Podľa hesla ,,menej je niekedy viac,, ponúka Corona menej preplnené používateľské rozhranie, čím skracuje čas nastavení.
Corona
Corona
Corona

Corona
Corona
Corona
Twinmotion

Twinmotion patrí do kategórie hravých a užívateľsky jednoduchých softvérov.

Predstavuje riešenie pre REVIT, ArchiCAD, SketchUp Pro, Rhino, Maya, RIKCAD, Grasshopper.

Je určený architektom, projektantom, urbanistom, interiérovým dizajnérom, investorom, krajinárom, majiteľom budúcich stavieb . . . skrátka všetkým, ktorý vedia, že videá zaujmú klienta.

Twinmotion ponúka množstvo animácií a efektov ako napr. pohyb rastlín vo vetre, pohyb postáv, automobilov, vodnej plochy, tieňov, ....

Vytvoríte s ním vysokokvalitné obrázky, panorámy alebo 360° videá. Pomocou virtuálnej reality t.j. 3D okuliarov sa ocitnete v strede mesta alebo vo svojom budúcom dome. Twinmotion hodnotíme ako veľmi užitočný nástroj pre mestské plánovanie, výstavbu a terénne úpravy.

Do budúcna mu predpovedáme vysoký potenciál, keďže ho odkúpila spoločnosť UNREAL ENGINE, veľký hráč na trhu v oblasti pc hier.

Takže, ak chcete vytvoriť dynamickú prezentáciu a zanechať ,,WAW,, efekt, určite siahnite po tomto softvéri.
Twinmotion
Twinmotion
Enscape

Enscape je primárne určený na architektonickú vizualizáciu a virtuálnu realitu. Ak ste architekt a chcete ohúriť svojich zákazníkov prostredníctvom virtuálnej reality, alebo priamych zmien vďaka real-time funkcii zvoľte tento softvér.

Na rozdiel od Twinmotionu je Enscape plugin pre Revit, SketchUp, Rhinoceros, ArchiCAD alebo Vectorworks t.j. nemusíte exportovať dáta a všetky Vami vykonané zmeny v 3D modeli okamžite vidíte na druhej obrazovke.

Enscape je výkonný, ľahko použiteľný a cenovo dostupný softvér. Zjednodušene povedané: jedným klikom svoj model transformujete do krásnych, realistických 3D vykreslení, ktoré uľahčujú prechádzanie sa Vaším projektom na obrazovke alebo pomocou 3D okuliarov vo virtuálnej realite.
Enscape
Enscape
Popis a funkcie:


porovnanie

Získali ste všetky potrebné informácie pre Vaše rozhodnutie?


Máte na nás otázky? Potrebujete sa poradiť?
Neváhajte a napíšte nám na obchod@smartcad.sk
Ozveme sa Vám

Alebo vyplňte kontaktný formulár

Zadajte Vaše meno a priezvisko
Zadajte Váš email
Zadajte Váš mobil
Priestor na Vaše otázky a pripomienky

27

odborníkov

14

rokov skúseností

2

oblasti pôsobenia

1

tím